5 wskazówek dla mam – jak rozwinąć firmę, kiedy masz małe dziecko?

Jeśli prowadzisz biznes lub zajmujesz się sprzedażą, to pierwszym i najważniejszym celem Twojej pracy są efekty, czyli inaczej mówiąc wynik sprzedaży. Sama się przekonałam, że sukces biznesowy jest możliwy do odniesienia, jeśli codziennie, będzie się powtarzało te same działania. Aby wiedzieć, jakie działania będą skuteczne, musimy być świadomi tego, co działa, a co nie działa w naszym biznesie.

  1. Pracuj codziennie z listą zadań i rób podsumowania. Jakie były plany w tym tygodniu? Co i czego nie zrobiłaś? Jakie poprawki wprowadzisz? W poniedziałek plan na ten tydzień? Jakich efektów oczekujesz? Jakie mogą pojawić się zagrożenia w realizacji celu? Jednocześnie bądź otwarta na zmiany i elastyczna. Przewartościuj oczekiwania i nie zakładaj perfekcyjności w tym, co robisz, bo dopadnie Cię frustracja.
  2. Ustal priorytety ważne w dany momencie. Bądź gotowa do ich zmiany – w zależności od potrzeb swoich i dziecka.
  3. Deleguj i odpuszczaj – zdania, które się da i te które nie są ważne w dłuższym perspektywie. Również te które Cię zniechęcają a nie wydają się konieczne do zrobienia.
  4. Odpuszczaj też sobie. Niczego nie możesz zaplanować na 100% gdy masz dziecko, wszystko może ulec zmianie w przeciągu chwili. Modyfikuj plan w zależności od sytuacji.

 

Źródło artykułu – https://smasystentka.pl/5-wskazowek-dla-mam-jak-rozwinac-firme-kiedy-masz-male-dziecko/