Angielski przez Skype – czy to dobry pomysł

Wiemy doskonale, że angielski w dzisiejszych czasach jest bardzo ważny. Nie tylko możemy swobodnie porozumiewać się, będąc na wakacjach za granicą, ale jest bardzo często wymagany w pracy. Bez angielskiego ani rusz. W związku z tym, musimy się za siebie wziąć. Bardzo ciekawą opcją będzie angielski przez Skype.

Dzięki niemu mamy dostęp do różnorodnych pomocy dydaktycznych internetowych. W sieci znajdziemy mnóstwo bardzo ciekawych narzędzi, które wykorzystać możemy podczas kursu przez Internet. Komunikator Skype umożliwia nam udostępnianie ekranu. Dzięki temu możemy swobodnie oglądać tę samą witrynę, film z YouTube, czy też zastanawiać się wspólnie nad ćwiczeniami. Dodatkowo domowe zadania można swobodnie wysłać mailem. Pozostaje dzięki temu w kontakcie stałym z lektorem pomiędzy zaplanowanymi zajęciami. https://effectiva.pl/angielski-przez-skype

Angielski przez Skype to także świetny pomysł przez kontakt bezpośredni z lektorem poprzez kamerkę internetową. Jeśli potrzebujemy widzieć swojego lektora/nauczyciela, to Skype nam to jak najbardziej umożliwia. Z kolei jeśli wyłączymy kamerkę, to możemy sobie stworzyć możliwość dodatkową usprawnienia sztuki rozumienia ze słuchu oraz siłą rzeczy poprawimy wymowę.

Śmiało możemy tutaj mówić o elementach Blended Learning. Jest to jak rozmowa przed telefon, podczas której rozmówca będzie nas jedynie rozumiał, gdy się wykażemy doskonałą językową sprawnością, bez możliwości wspomagania się językiem ciała. Bardzo szybko zauważymy świetne efekty.