Bagażnik na rower

Bagażnik na rower do samochodu stanowić może idealne połączenie wyprawy samochodem z wycieczką rowerową. Umożliwia on bowiem zabranie rowerów, aby było możliwe skorzystanie z nich w dowolnym momencie naszej podróży. Jak zatem wybrać odpowiedni bagażnik na rowery? Czym się kierować podczas jego wyboru?

Co warto wiedzieć o bagażnikach rowerowych?

Przewóz rowerów w środku samochodu może być niebezpieczne. Niektóre modele mogą po prostu się w nim nie zmieścić. Istnieje także ryzyko porysowania lub uszkodzenia naszych dwóch kółek. Z kolei niezabezpieczony rower może stanowić niemałe zagrożenie dla osób podróżujących tym samym autem. Dlatego też, jeżeli chcesz bezpiecznie przetransportować swój rower, potrzebny będzie bagażnik na rower.

W sklepach znajdziemy dość szeroki wybór tego rodzaju akcesoriów samochodowych. Różnią się one pomiędzy sobą przede wszystkim sposobem mocowania: na hak, klapę lub też na dach auta. Pierwszy z nich polega na transporcie roweru w specjalnym bagażniku, który jest przymocowany do haka holowniczego. Jeżeli jednak nie posiadasz haka, a szukasz szybkiego i w miarę taniego rozwiązania, warto zdecydować się na bagażnik montowany na kapie. Umieszczany on jest z tyłu auta. W tej sytuacji należy się upewnić, że nasz dodatkowy bagaż nie zasłania tablicy rejestracyjnej i świateł, gdyż muszą być one widoczne. Ostatni typ, czyli bagażnik na rower na dach auta, jak sama nazwa wskazuje, montowany jest na dachu. Niezależnie od tego, jaki będzie nasz wybór warto wiedzieć, że rower musimy przewozić bez dodatkowego wyposażenia – konieczny jest demontaż koszyków czy sakw.