Bagażniki samochodowe – jakie mamy możliwości do wyboru?

Bagażniki samochodowe są rozwiązaniem coraz częściej wybieranym przez osoby, które mają zamiar zwiększyć ładunkową przestrzeń samochodu. Co jak co, ale bagażniki samochodowe mają bardzo szerokie zastosowanie. Sam bagażnik samochodowy kojarzy się nam głównie z dachem. Jednak razem z upływem czasy, tematyka bagażników samochodowych rozwinęła się znacząco o pewne całkiem nowe rozwiązania.

Nie tylko na dach

Przemysł samochodowy nadąża jak najbardziej za nowoczesnym klientem. Potrzeby klientów są mocno zróżnicowane. Obecne samochody i ich wyposażenie przeszły sporą przemianę. Samochody rosną, nabierają wagi, a co za tym idzie możliwości holowania zdecydowanie się zwiększają. Na pomoc naszych potrzeb przychodzą producenci bagażników samochodowych. Przygotowują dla nas coraz to nowsze rozwiązania, które pozwalają na zwiększenie kubatury samochodów.

Jakie są rodzaje bagażników samochodowych?

Jednym z podstawowych, a do tego najbardziej tradycyjnych metod przewozu bagażu są oczywiście bagażniki dachowe. Wyróżniamy aktualnie trzy sposoby montażu. O czym mowa? Pierwsza kwestia to fabryczne montażowe punkty. Są to sedany oraz także małe hatchbacki. Kolejny rodzaj mocowania to reling – samochody kombi, minivany oraz także starsze Suvy. Ostatnia kwestia to reling zintegrowany. Spotykamy go aktualnie w samochodach nowych oraz maksymalnie kilkuletnich.

Jak widać na załączonym obrazku mamy sporo możliwości. Dopasujmy bagażnik do swojego samochodu i mamy problem z głowy.