Czy warto zbudować halę pod wynajem?

Posiadanie działki w rejonie, gdzie nie ma zabudowy jednorodzinnej, to dla wielu ludzi wręcz kłopot. Jeśli nie zajmują się rolnictwem, nie bardzo wiedzą, co z taką działką zrobić, by przynosiła zyski. Odpowiedź może być banalnie prosta. Jeśli działka jest odpowiedniej wielkości, jest do niej dogodny dojazd, warto zbudować na niej halę magazynową i wynająć.

Budowa hali nie wiąże się z dużymi kosztami, zawsze też tą inwestycję można kredytować. Wynajem nie powinien stanowić problemu. Wystarczy zamieścić kilka ogłoszeń w stylu hala do wynajęcia Tomaszów Mazowiecki, by szybko znaleźć osoby zainteresowane wynajmem. Oczywiście hala do wynajęcia Tomaszów Mazowiecki nie może wiązać się dla najemcy ze zbyt wysokimi kosztami. Tu konieczne jest sensowne ustalenie kosztów i warunków najmu. Czasem wręcz warto obniżyć cenę, oczekując jednak podpisania umowy na dłuższy czas.

Taką halę, z czasem, po spłacie kredytu można sprzedać. Tu cena może być już zaskakująco wysoka. Jeśli hala położona jest blisko dróg szybkiego ruchu, cena sprzedaży może być liczona nawet w milionach złotych i z pewnością znajdą się osoby zainteresowane zakupem.