DOBRE PROGRAMY DLA PROJEKTANTA, CZYLI CO ZAMIAST AUTOCAD?

Nikogo z branży architektonicznej czy budowlanej nie dziwi, że wszyscy, którzy w swojej codziennej pracy mają styczność z projektami najczęściej sięgają po oprogramowanie AutoCAD. Czy to oznacza, że na rynku nie ma dostępnych zamienników, które w niższej cenie oferują narzędzie o tak samo satysfakcjonującej jakości i funkcjonalności? Oczywiście odpowiedź nie będzie jednoznaczna. Większość decyzji zakupowych, szczególnie, jeśli ich przedmiotem są narzędzia pracy, podejmowane są z przyzwyczajenia i często chęci uniknięcia ryzyka, a te wykluczają się ze zmianami.

Z biegiem czasu zauważyć można, że w sieci można znaleźć wiele informacji dotyczących konkurencyjnego oprogramowania, a przede wszystkim rzetelnych informacji odnośnie ich funkcjonalności, użytkownicy coraz częściej sięgają po tańsze rozwiązania.

Jaki program dla hydraulika czy elektryka?

Cad 2d jest pierwszym wyborem dla projektantów i architektów. Spróbujmy odpowiedzieć sobie pytanie, czy sprawdzi się on równie dobrze jako program do projektowania konstrukcji stalowych czy też jako cad dla elektryka? Hydraulika czy elektryka wydają się być tak wąskimi specjalizacjami, że do projektowania jakichkolwiek instalacji konieczny będzie dedykowany program. Wyróżniającym się podejściem jest też takie, że z pewnością nie będzie on tani. Nie jest to zgodne z prawdą, program taki jak GstarCAD doskonale sprawdza się jako program do projektowania instalacji hydraulicznych czy program do projektowania instalacji elektrycznych. W celu wykorzystywania pełni specjalistycznego potencjału oprogramowania wystarczy dokupić nakładkę branżową.