Jak działa glebogryzarka?

Wiosna oraz jesień to pory roku, gdy zwłaszcza dbamy o glebę we własnym ogrodzie. Nic nadzwyczajnego, w tymże czasie potrzebuje ona ponieważ bycia poddaną pewnym pracom, gdy pragniemy, aby była dobra, zdrowa. Jedną spośród takich prac jest rekultywowanie jej glebogryzarką. Jest parę ustalonych reguł, dzięki utrzymywaniu jakich własną pracę z glebogryzarką będzie można przyjąć za dobrą.

Czym jest glebogryzarka alko?

Każdy posiadacz ogrodu marzy o dopieszczonym ogrodzie, jaki rodzi zdrowe warzywa oraz owoce. Do odpowiedniego dbania o ogród przyda się glebogryzarka. Jest to narzędzie zaopatrzone w ruchome zęby, dzięki którym ziemia jest dobrze napowietrzana, spulchniana, natomiast na koniec konkretnie wyrównana. Wcześniej do tego celu stosowano widły czy szpadel, wymagało to natomiast wielkiego wkładu siłowego, obciążającego plecy ogrodnika. Glebogryzarka alko efektywnie zmienia owe urządzenia, natomiast także nie potrzebuje wyrównywania gleby po ukończeniu spulchniania.

Glebogryzarka ogrodowa – jaką kupować?

W glebogryzarkach pchanych ręcznie zęby spulchniające, pełniące także funkcję napędu, są zlokalizowane w przedniej części korpusu. Waga takich narzędzi nie przekracza z zasady 8 kg, natomiast maksymalna szerokość pracy nie wykracza poza 50 cm (odmiennie trudno było by je pchać). Niestety praca z nimi i tak potrzebuje dużego wysiłku z własnej strony. Jeśli więc szukamy większego komfortu pracy, to należy zdecydować się na glebogryzarkę elektryczną czy spalinową. Dobierając odpowiedni rodzaj glebogryzarki ogrodowej należy przede wszystkim wziąć pod uwagę przestrzeń ziemi, na której będziemy działać narzędziem.