Jaki materac wybrać?

Odpowiednio dobrany materac korzystnie wpływa na zdrowy i spokojny sen. Reagując na nacisk ciała utrzymuje jego naturalne krzywizny, dzięki czemu po przebudzeniu nie odczuwa się bólu kręgosłupa, a mięśnie nie są spięte. Stojąc przed wyborem nowego materaca, warto sprawdzić ofertę sklepu Common, gdzie znajdują się dobrej jakości materace piankowe, sprężynowe, nawierzchniowe oraz hybrydowe, jak np. materac sprężynowo-kokosowy. Każdy z nich posiada inne właściwości, dzięki czemu można kupić model, który będzie odpowiadał własnym wymaganiom.

Dość popularny wśród klientów jest materac 140×200. Twardy kokos lub pianka memory to najczęstszy wybór w tym wypadku. Mają zastosowanie uniwersalne, dzięki czemu świetnie sprawdzają się zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dla osób dorosłych oraz w podeszłym wieku. Materace piankowe 140×200 są lekkie i sprężyste, a te wykonane z pianki termoelastycznej lub lateksowej mają dodatkowo właściwości antybakteryjne i zapamiętują kształt sylwetki, przez co lepiej dopasowują się do ciała.

Stojąc przed zakupem większej maty można wybrać materac 160×200. Sprężynowy model jest najpopularniejszą opcją ze względu na swoją funkcjonalność, wytrzymałość i niewygórowaną cenę. Obecnie nie łączy się wszystkich sprężyn, jak niegdyś, dlatego też materac sprężynowy 160×200 jest bardziej komfortowy i zapewnia optymalne warunki do zdrowego snu. W podobnej cenie można kupić dobrej jakości materac wysokoelastyczny 160×200, który wykonany jest z pianki HR. Jej zaletą jest wysoka odporność na odkształcenia oraz porowata struktura, która zapewnia doskonałą wentylację, dzięki czemu zapobiega rozwojowi pleśni i drobnoustrojów.

Mając stary i niewygodny materac nie zawsze zachodzi potrzeba jego wymiany. Pomocny może okazać się materac wierzchni. To mata o grubości kilku centymetrów, którą nakłada się na materac bazowy, aby go wyrównać i poprawić jego twardość. Materac nawierzchniowy 160×200 dostępny jest z materiału piankowego lub kokosowego. Obie wersje wpływają na poprawę komfortu snu na materacu, który wcześniej nie spełnił wszystkich oczekiwań.

Niezależnie od tego, czy wybór padnie na twardy materac piankowy 160×200 czy materac sprężynowy 160×200 – cena nie powinna grać głównej roli. Przede wszystkim, wyznacznikiem dobrego materaca jest jego funkcjonalność. Trzeba pamiętać, że to materac ma dopasować się do ciała, a nie na odwrót. Ponadto zakup materaca to inwestycja w zdrowy sen na wiele lat. Warto więc zadbać o swój komfort związany z wypoczynkiem.