JAKI PROGRAM DLA KONSTRUKOTRA WYBRAĆ?

Pytanie o wybór odpowiedniego oprogramowania, które stanie się narzędziem codziennej pracy konstruktora i projektanta jest kluczowym aspektem, który w dużej mierze może przesądzić o powodzeniu późniejszych realizacji. W celu dostosowania się do wyzwań, jakie stawia przed nami ciągle rozwijający się i niezwykle dynamiczny, współczesny świat należy postawić przede wszystkim na możliwość optymalizacji procesu konstrukcji i szansę na korzystanie z holistycznego podejścia do projektu, czyli opcja na pełne wykorzystywanie dobrodziejstwa wypływającego z podejścia BIM.

Użytkownicy coraz większym zaufaniem obdarzając oprogramowanie SCIA Engineer. Jest to w pełni zintegrowane narzędzie do analizy wielomateriałowej konstrukcji i projektowania wszystkich rodzajów obiektów budowlanych. Bardzo duży zakres funkcji przyczynia się do tego, że jest to narzędzie odpowiednie przy tworzeniu niemalże wszystkich rodzajów projektów budowlanych. Jego wszechstronne zastosowanie sprawdzi się doskonale przy projektowaniu biurowców, budynków przemysłowych i mostów, czy powierzchni użytkowych innego rodzaju. Co najważniejsze, wszystkie działania można prowadzić w intuicyjnym w obsłudze środowisku.

Najważniejszą zaletą SCIA jest uniwersalność: projektowanie, szczegółowe wyniki obliczeń, analiza czy modelowanie – wszystkie te aspekty można w prosty sposób wykonać w jednym miejscu.

Poza modelowaniem 3D, generatorem siatki elementów skończonych i zaawansowanym silnikiem obliczeniowym, producenci oprogramowania zadbali również o zintegrowane narzędzia do analizy, sprawdzania i optymalizacji konstrukcji zgodnie z międzynarodowymi i krajowymi normami budowlanymi. Element ten jest niezwykle przydatny przede wszystkim ze względu na to, że pozwala od początku tworzyć projekty, które będą spełniały wszystkie wymagania i standardy, a dzięki temu nie będzie nieoczekiwanej konieczności zmiany projektów w ostatniej chwili, pod presją czasu. SCIA Engineer został z założenia stworzony tak, aby idealnie wpasować się w nurt interdyscyplinarności BIM.