Perfumy arabskie w olejku. Dlaczego warto?

Od jakiegoś czasu nasz rynek podbijają perfumy orientalne, które wyróżniają się swoimi niespotykanymi zapachami. Kiedyś charakterystyczne perfumy w olejku można było przywieźć przede wszystkim z wakacji w Tunezji lub Egipcie. Warto jednak podkreślić, że najpopularniejsze perfumy arabskie wytwarzane są na Półwyspie Arabskim.

To nie przypadek, że perfumy orientalne cieszą sie rosnącym zainteresowaniem. W przeciwieństwie do perfum wytwarzanych w Europie ich bazą nie jest alkohol, a wonne olejki naturalne. Nie dość, że ich zapach bardzo się wyróżnia, to jeszcze ewoluuje na skórze i jest bardzo trwały. Jak najbardziej możesz oczekiwać, że zapach perfum arabskich utrzyma się na Twojej skórze przez cały dzień.

Perfumy arabskie od renomowanych producentów zawierają z reguły wyłącznie naturalne składniki. Orientalne kompozycje obejmują często: drzewo sandałowe, różę, wanilię piżmo, kwiat pomarańczy, jaśmin itd. Oprócz tego stosunkowo stosowany jest oud, nuta zapachowa bardzo rzadko spotykana w perfumach europejskich. To jeden z najdroższych składników kompozycji zapachowych.

Jeszcze jeden argument przemawia za zakupem perfum arabskich. Są one oferowane w przepięknych ozdobnych flakonach – takie perfumy to świetny pomysł na elegancki prezent dla wielbicielki niebanalnych kompozycji zapachowych. Uwaga: perfumy arabskie oferowane są w małych flakonikach, nierzadko ich pojemność oscyluje wokół 15 ml, a bywają nawet mniejsze buteleczki. Bez obaw! Dzięki temu, że perfumy te bazują na olejkach są niezwykle wydajne, nie ma potrzeby powtarzania ich aplikacji w ciągu dnia.