Periodontolog – zakres usług

Periodontologia to jedna z dziedzin stomatologii, o której warto dużo wiedzieć. Do periodontologa pacjenci udają się wtedy, gdy mają problemy z własnym przyzębiem lub też błoną śluzową znajdującą się w jamie ustnej. Specjalista może takim schorzeniom skutecznie przeciwdziałać, eliminując przy tym ból oraz dyskomfort występujący u pacjenta. Choroba przyzębia to przede wszystkim różnego rodzaju zapalenia dziąseł oraz stany zapalne jamy ustnej, na co trzeba reagować bardzo szybko, aby takie dolegliwości nie przerodziły się przypadkiem w jeszcze coś poważniejszego. Periodontolog Kraków może być też właściwym wyborem, gdy zauważy się u siebie przykry zapach z ust, którego nie powinno się bagatelizować, ponieważ nie występuje on u ludzi naturalnie.

Chwiejność zębów

Periodontologia może okazać się pomocna również w przypadku, gdy zęby pacjenta się chwieją i nie zna się przyczyny takiego stanu rzeczy. Wtedy też najczęściej dochodzi do odsłonięcia szyjek zębowych, co może prowadzić do nadwrażliwości, a więc pacjent będzie wtedy odczuwał wszelkie zmiany zachodzące w jego jamie ustnej i stanie się bardzo drażliwy, a niektóre czynności będą sprawiały mu ból. Do periodontologa warto udać się również wtedy, gdy dziąsła krwawią lub pojawiają się na nich jakieś niepokojące zmiany. Takie zmiany sprawiają, że człowiek nie może przyjmować komfortowo ani ciepłych, ani zimnych pokarmów.

Badanie stanu jamy ustnej

Periodontolog zajmie się przede wszystkim precyzyjnym zbadaniem jamy ustnej pacjenta, który zdecyduje się na wizytę w klinice stomatologicznej. Wtedy będzie można poznać wszelkie przyczyny zmian zachodzących w jamie ustnej, dzięki czemu zacznie się im przeciwdziałać sprawdzonymi sposobami. Choroby przyzębia są bardzo poważne, tak samo jak próchnica, więc nie można tego zbagatelizować, jeśli chce się mieć przez długi czas zdrowe oraz piękne zęby bez żadnej skazy. Problemy z dziąsłami dotykają zarówno młode, jak i dużo starsze osoby, dlatego też wtedy jak najszybciej warto udać się do specjalisty.