PROGRAM DO PROJEKTOWANIA BIM

Żeby móc z sukcesem wykonywać wdrożenia BIM – niezbędny jest odpowiedni program. Program do projektowania BIM będzie oczywiście posiadał też inne funkcjonalności, jednak w związku z tym, ze większość realizacji jest teraz oparta o technologię modelowania informacji o budynku, warto zwrócić uwagę na to, aby program, który wybierzemy spełniał wszystkie nasze oczekiwania.

Czego należy oczekiwać od dobrego programu do projektowania BIM?

Z pewnością pożądaną cechę będzie uniwersalność, a także szerokie spektrum możliwości. Przy wyborze odpowiedniego programu warto pamiętać o tym, że musi on być intuicyjny, ponieważ to właśnie za jego pomocą w firmie dokona się przejście z projektowania 2D na 3D. Przed dokonaniem zakupu powinniśmy skorzystać z okresu testowego, który udostępniany jest przez większość producentów, a także upewnić się, że firma gwarantuje nam dobrze wyposażone zaplecze techniczne i merytoryczne.

Zaangażowanie producentów w sukces potencjalnych użytkowników to podstawa owocnej współpracy. Projektowanie BIM może stać się naprawdę ogromnym ulepszeniem, które wpłynie pozytywnie na działalność konstruktorów, architektów i projektantów.

Dobry program do projektowania BIM to przede wszystkim taki, który możemy nabyć zakupując licencję wieczystą. Warto zwrócić uwagę na to, czy obszar przeznaczony do archiwizacji danych będzie w pełni odpowiadał na nasze potrzeby. Takie rozwiązanie pomoże wyeliminować wysokie koszt najmu, a także przyczyni się do zwiększenia możliwości działania wszystkich uczestników projektu w jednym czasie.

Producenci oprogramowania Allplan przygotowali dla swoich użytkowników doskonałe rozwiązanie jakim jest przeglądarka BIM Plus, czyli narzędzie do kompleksowego zarządzania i współpracy w BIM. Dzięki pracy w zaawansowanej chmurze BIM Plus istnieje możliwość łączenia projektów z różnych formatów i praca na nich w czasie rzeczywistym przez wszystkich uczestników projektu. Taki zabieg pozwala na wyeliminowanie niepożądanych nieścisłości i zapewnia uzyskanie spójnego koncepcyjnie projektu, który będzie doskonałą odpowiedzią na potrzeby klienta czy inwestora.