PROGRAM DO PROJEKTOWANIA MASZYN

Program do projektowania maszyn musi być wyposażony we wszystkie specjalistyczne funkcje techniczne i merytoryczne, które świadczyć będą mogły o powodzeniu projektu i realizacji. Do tej pory konstruktorzy i projektanci, którzy w codziennej pracy zajmowali się tworzeniem skomplikowanych konstrukcji poszukiwali zaawansowanych program z dużą ilości profesjonalnych funkcji i rozszerzeń. Sprawą drugorzędną wydawały się kwestie takie jak wyposażenie programu w przeglądarkę 3D czy możliwość spełniania przez niego funkcji komunikatora pomiędzy wszystkimi uczestnikami projektu.

Program do projektowania maszyn miał przede wszystkim umożliwić konstruktorowi stworzenie jak najbardziej precyzyjnego projektu, który znalazłby swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości w postaci sprawnie działającej maszyny, która nie narażałaby zamawiającego na straty czy niebezpieczeństwo.

Jaki program do projektowania maszyn wybrać?

Przed wyborem odpowiedniego programu do tworzenia zaawansowanych projektów maszyn staje każda osoba, która rozpoczyna swoją przygodę z realizacjami tego temu. Bez wątpienia odpowiedź na to pytanie nie powinna być jednoznaczna. Profesjonalny CAD, za pomocą którego wykonany zostanie nie tylko w pełni profesjonalna wizualizacja 3D, ale także który dzięki swojej mocy obliczeniowej i możliwości wykorzystania rozmaitych rozszerzeń to bez wątpienia rozwiązanie, na którego wybór należy poświęci nieco więcej czasu.

IRONCAD 3D to w pełni profesjonalny CAD, uważany za najbardziej popularny zamiennik AUTOCADA. Oprogramowanie to jako jedyne na świecie wykorzystuje technologię podwójnego silnika graficznego, który pochodzi od najbardziej wiarygodnych na rynku dostawców. Te niekwestionowane walory techniczne wraz z szerokim zapleczem merytorycznym i wsparciem technicznym, jakie udostępniane jest przez producentów oprogramowania to największe części składowe, które świadczą o sukcesie IRONCAD. Firma, która jest odpowiedzialna za jego dystrybucję stawia też na jasną i przejrzystą politykę cenową, dzięki której program może zostać nabyty drogą zakupu licencji wieczystej. Praktyka ta niestety jest coraz mniej popularna w dobie globalizacji, gdzie liczy się szybki i czysty zysk. Większość producentów udostępnia użytkownikom oprogramowanie na zasadzie comiesięcznej subskrypcji, co w ostatecznej kalkulacji nie jest atrakcyjne finansowo dla użytkownika.