PROJEKTOWANIA ARCHITEKTURY

W pierwszej chwili mogłoby się wydawać, że projektowanie architektury to masło maślane, bo przecież architektura z założenia opiera się na tworzeniu projektów. W ujęciu tym chodzi jednak o coś więcej. Zaprojektowanie całego procesu architektonicznego, który w końcu doprowadzi nas do powstania realizacji i oddania jej do użytku wymaga bardzo dobrej znajomości wszystkich zagadnień związanych z architekturą i budownictwem. Zaplanowanie procesu, w którym projekt będzie miał w sobie wszystkie niezbędne cechy, które uczynią go efektywnym i sprawnym to prawdziwe wyzwanie. Osoba, która zostanie koordynatorem takiego projektu musi posiadać wiedzę praktyczną, ogromne doświadczenie, dobrze też, aby była obdarzona dużymi umiejętnościami komunikacyjnymi i interpersonalnymi.

Rola odpowiednego programu w procesie projektowania

W pierwszym akapicie zostały wymienione cechy, jakimi powinna charakteryzować się osoba, która odpowiedzialna będzie za zespolenie w jedną wszystkich cech, które będą niezbędne do przeprowadzenia projektu pomyślnie. Kolejnym niezwykle ważnym aspektem na drodze do pomyślnej realizacji projektu będzie posiadanie odpowiedniego narzędzia, czyli w tym przypadku programu. Projektowanie architektury w dzisiejszych czasach odbywa się przeważnie z wykorzystaniem potencjału, jaki niesie ze sobą technologia BIM czyli modelowanie informacji o budynku. Program, na który zdecyduje się architekt musi być więc rozwiązaniem dedykowanym pod czerpanie z tego podejścia.

ArchlineXP to program, który powstał z myślą o architektach, którzy są zdecydowani na pełne wykorzystanie potencjału podejścia jakim jest BIM. Producenci oprogramowania zadbali o całe zaplecze edukacyjno-techniczno-merytoryczne, które pozwoli czuć się pewnie wszystkim jego użytkownikom. Możliwość przechowywania wszystkich danych związanych z projektem w jednym miejscu, dostęp do danych dla każdego z użytkowników projektu w jednym czasie, a także możliwość nabycia programu na zasadzie zakupu licencji wieczystej to aspekty, które przekonują znaczną część użytkowników do zakupu tego rozwiązania.