VIRTUAL REALITY W ARCHITEKTURZE

Architektura jest dziedziną bez której nie powstało by tak naprawdę nic, co stanowi obecnie to, co nazywamy dziedzictwem kulturowym. Coraz to nowe trendy, ulepszenia, a także przemiany w świecie nowych technologii sprawiają, że przedstawiciele tej profesji muszą bezustannie dostosowywać się do nowych wymagań, a także coraz to większych wymagań klientów.

Wirtualna rzeczywistość okazała się być kolejnym przełomem, który sprawił, że architektura miała szansę stać się jeszcze bardziej dostępna dla osób, które nie są specjalistami. Możliwość zanurzenia się w virtual reality https://www.eyecad.pl/ i zobaczenie jeszcze na etapie realizacji projektu w jego finalnej wersji kreuje nowe i nieznane dotąd możliwości. Wizualizacje w formie wirtualnego świata, do którego użytkownicy mają niemalże niegraniczony dostęp to kamień milowy w komunikacji na linii zamawiający – wykonawca.

Logistyka, czy branża rozrywkowa to tylko wierzchołek dziedzin, których przedstawicieli dostrzegli potencjał w wykorzystywaniu wirtualnej rzeczywistości jako nośnika rozrywki, czy sposób na doskonałą promocję reklamową. Virtual reality okazało się być również doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy chcą przedstawić potencjalnym klientom i inwestorom swoje projekty z perspektywy marketingowej. Ukazanie przyszłej realizacji, jako prawie skończonego projektu, w którym użytkownik ma szanse się zanurzyć i sprawdzić wszystkie jego cechy, włącznie ze wszystkimi detalami i szczegółami z pewnością ułatwia podjęcie decyzji zakupowej. Sam zamawiający jest również w stanie z większym prawdopodobieństwem nabyć oferowany produkt, ponieważ już na tym etapie może dać cenne sugestie i wskazówki dla wykonującego. Dzięki takim zabiegom cały proces i współpraca na linii klient wykonawca przebiega znacznie sprawniej.

Warto również zwrócić uwagę na to, że przy użyciu wizualizacji 3D w celach marketingowych architekci, czy osoby, które ich reprezentują opierają się na jak najbardziej wiarygodnych źródłach i dają klientom możliwość wniknięcia w przyszłe losy projektu, bez konieczności koloryzowania i dodawania zbędnych ulepszaczy.