PROGRAMY DLA KONSTRUKTORA

Wybór odpowiedniego oprogramowania, jakie będzie służyło konstruktorowi za narzędzie w codziennej pracy nie jest łatwym zadaniem. Na rynku dostępnym jest bardzo wiele produktów, do których zakupu namawiają całe zastępy wprawionych w boju marketingowców. Osoby, które będą wykorzystywały oprogramowanie do pracy, która wymaga konkretnych rozwiązań technologicznych i merytorycznych muszą poświęcić więcej czasu i pracy na znalezienie właściwego dla siebie rozwiązania.

Wbrew pozorom dostępność większej ilości programów, których funkcje na pierwszy rzut oka wydają się być podobne wcale nie pomaga w szybkim i sprawnym podjęciu decyzji zakupowej. Walory marketingowe, jakie podnoszą producenci nie są do końca tożsame z faktycznym zastosowaniem praktycznym danego rozwiązania.

Pierwszym kryterium na jakie uwagę powinien sprawdzić każdy, kto z programu do konstrukcji będzie korzystał w codziennej pracy, a tym samym program stanie się jego narzędziem do zarabiania pieniędzy jest oczywiście polityka cenowa oferowana przez producenta. Obecnie na rynku dostępnych jest już bardzo wiele programów, których cena nie wydaje się być już tak wysoka, jak miało to miejsce jeszcze kilka lat temu. Większość firm udostępnia swoje oprogramowanie w formie darmowego okresu próbnego, w trakcie którego konsument może zadecydować, czy dane rozwiązanie będzie dla niego korzystne. Przy tworzeniu bilansu zysków i strat związanych z zakupem oprogramowania warto zwrócić uwagę na zasady subskrypcji, jakie oferuje nam producent. Coraz bardziej popularnym rozwiązaniem jest udostępnianie programów na zasadzie miesięcznych subskrypcji.

Oprogramowanie SCIA można nabyć drogą zakupu licencji wieczystej, dzięki czemu firma ma szansę na znaczne oszczędności w perspektywie miesięcy i lat.

Program SCIA Engineer https://www.scia.com.pl/ jest czymś dużo więcej niż tylko standardowym oprogramowaniem do wykonywania obliczeń i wymiarowania konstrukcji budynków. Z pomocą tego kompleksowego oprogramowania istnieje możliwość sprawnej analizy FEM i MES, czyli zaawansowanych kalkulacji dotyczących wytrzymałości konstrukcji. Metodologia numeryczna na początku może wydawać się nieco skomplikowana do wdrożenia, jednak przy zastosowaniu odpowiedniego oprogramowania staje się intuicyjne i proste w wykorzystaniu.